قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

واگذاری شرکت فرابورسی به ایمیدرو قطعی شد / ۹ تصمیم مهم و مثبت

واگذاری شرکت فرابورسی هپکو به ایمیدرو قطعی و ۹ تصمیم مهم از جمله وام ۱۰۰ میلیارد تومان و ۱۰۰ میلیون دلار گرفته شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه بررسی واگذاری شرکت فرابورسی هپکو به ایمیدرو و با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت ، 9 تصمیم به شرح زیر گرفته شد:


1-مقرر شد کمیته انتقال با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط، به صورت مرتب و هفتگی، تشکیل جلسه داده و مباحث بانکی، بیمه‌ای و حسابرسی مرتبط با این واگذاری را مورد بررسی و پایش قرار دهد.


2- نظر به الزام هر گونه واگذاری به تحویل قطعی صورت های مالی حسابرسی شده، مقرر شد تا زمان اتمام مراحل حسابرسی، انتقال به صورت موقت به ایمیدرو صورت گیرد.


3- اختیارات لازم به ایمیدرو داده شود تا این سازمان بتواند از ابزارهای در اختیار ، هپکو را مدیریت کرده و بخش معدن را از خدمات این شرکت پیشتیبان، برخوردار کند .


4-مسئول پروژه راه‌اندازی مجدد و رونق تولید هپکو انتخاب شد.


5 – تمامی ثبت‌سفارش‌ها و فروش محصولات وارداتی در محدوده تولیدات هپکو ، ممنوع و درخواست توقف اجرای مصوبه هیات دولت برای واردات ماشین‌آلات دست‌دوم به منظور طی مراحل قانونی مورد پیگیری قرار گیرد.


6-به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز هپکو تا پیگیری‌های لازم جهت تخصیص 100 میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی و 100 میلیون دلار منابع ارزی از طریق ایمیدرو برای تامین نیاز ارزی واردات قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز این شرکت صورت گیرد.


7- تمامی واحدهای تحت پوشش ایمیدرو، عملیات خدماتی و تعمیراتی را از طریق هپکو انجام دهند.


8- درخواست خروج هپکو از شمول واگذاری‌ها به هیات دولت ارایه شود .


9- مجوزهای لازم جهت ترک تشریفات مناقصه برای فروش خدمات هپکو از مراجع ذیربط اخذ شود .


وزارت صنعت در هماهنگی کامل با دولت و سازمان خصوصی سازی، تمام تلاش را برای واگذاری موفق هپکو به ایمیدرو به کار خواهد بست تا بتوان شاهد رونق این واحد تولیدی و رفع مشکلات کارگری مرتبط با آن بود .


انتهای پیام


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

مرکل احتمال رقابت مجدد برای صدراعظمی آلمان را رد کرد

صدراعظم آلمان احتمال رقابت مجدد برای صدراعظمی آلمان پس از سال ۲۰۲۱ را رد کرد. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *