قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

آمریکا دومین صادرکننده نفت به کره جنوبی شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات گمرک نشان می‌دهد واردات نفت کره جنوبی از آمریکا 53.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. کره جنوبی در نبود نفت خام ایران به خاطر تحریم های آمریکا، به طور یکنواخت از این کشور نفت وارد کرده است.

 کره جنوبی که پنجمین وارد کننده بزرگ نفت خام در جهان است، در ماه ژانویه 1.72 میلیون تن معادل 406055 بشکه در روز نفت خام از آمریکا  وارد کرده است که 1.12 میلیون تن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. این رقم همچنین 1.2 درصد از 1.68 میلیون تن وارد شده در دسامبر هم بیشتر بوده است.

 آمریکا در ماه ژانویه دومین عرضه کننده نفت خام به کره جنوبی پس از عربستان سعودی بود.

 افزایش واردات نفت کره جنوبی از آمریکا از آنجا ناشی می شود که این کشور واردات نفت از ایران را از ماه می 2019 متوقف کرد. کره جنوبی یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران در آسیا بود.

 کره جنوبی در ژانویه هیچ نفتی از ایران وارد نکرد در حالیکه سال گذشته در همین ماه 227941 تن معادل 53676 بشکه در روز وارد کرده بود.

 کره جنوبی در کل 12.42 میلیون تن معادل 2.94 میلیون بشکه در روز نفت خام در ژانویه وارد کرد که نسبت به 12.46 میلیون تن سال گذشته 0.3 درصد کاهش داشت.

 واردات نفت کره جنوبی از عربستان در ژانویه 2.9 درصد به صورت سالانه افزایش داشت و به 3.61 میلیون تن معادل853769 بشکه در روز رسید.

 انتهای پیام/32


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

تولید 2.6 میلیون تن شیر در کشور طی 6 ماه- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم نتایج حاصل مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که تعداد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *