قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

تولید صنعتی آمریکا کاهش یافت- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تولید صنعتی آمریکا 0.3% در ژانویه کاهش یافت که دلیل آن کاهش تولید تاسیسات گرمایشی به خاطر گرم بودن غیر معمول هوا و کاهش تولید هواپیماهای غیرنظامی توسط بوئینگ بوده است.

 فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد تولید کارخانه‌ای این کشور 0.1% در ژانویه کاهش یافته است که درست مطابق با پیش بینی ها بود ولی تولید کارخانه ای در دسامبر 0.1 رشد داشت در حالی که قبلاً 0.2 درصد گزارش شده بود.

کل تولید صنعتی آمریکا در ماه دسامبر 0.4 درصد پایین آمده بود در حالی که قبلاً این رقم 0.3 درصد اعلام شده بود.

 اقتصاددان هایی که رویترز از آنها نظر سنجی کرده، پیش بینی کرده بودند تولید صنعتی آمریکا در ماه ژانویه 0.2 درصد کاهش یابد و تولید کارخانه‌ای 0.1 درصد پایین بیاید. تولید در کارخانه های آمریکا به صورت سالانه 0.8 درصد در ژانویه کاهش داشت که نشان دهنده کاهش سالانه در کل تولید صنعتی این کشور است.

 فدرال رزرو اعلام کرد تولید تجهیزات هوافضا و و حمل و نقل پس از یک افزایش 0.5 درصدی در دسامبر، 7.4 درصد در ژانویه کاهش یافته است. این کاهش نتیجه توقف تولید هواپیمای زمین‌گیر شده مکس 737 بوئینگ در ماه ژانویه است.

 استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت توقف تولید بوئینگ 737 می تواند تولید ناخالص داخلی آمریکا را 0.5 درصد در سال جاری میلادی پایین بیاورد.

 تولید کارخانه ای آمریکا به جز خودروهای موتوری و قطعات خودرو 0.3 درصد در ژانویه کاهش داشته است.

 ظرفیت استفاده از کارخانه ها، معادن و صنایع همگانی تا 76.8 درصد کاهش یافته است که کمترین حد از سپتامبر 2017 و پایین تر از 77.1 درصد ماه دسامبر است.

  انتهای پیام/33


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

5200 پرنده در گلستان تلف شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا اکبرشاهی مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری های طیور، زنبورعسل و کرم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *