قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

الزامات تحقق جهش تولید/ آل اسحاق:همه باید برای حرکت جهشی عزم خود را جزم کنند- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی آل اسحاق گفت: سال 98 سال ویژه ای در حوزه های مختلف برای ملت ایران، مسئولان و فعالان اقتصادی بود و مشکلات بسیاری را برای کشور رقم زد.

وی اظهارداشت: سال گذشته حوادث غیرمترقبه فراوانی مثل سیل، زلزله، کرونا و بسیاری موارد دیگر در کنار مشکلات متعدد اقتصادی از قبیل بیکاری، منابع آبی، نظام بانکی، حاشیه‌نشینی، فساد، تبعیض، تنگنای معیشتی، وضعیت بودجه و غیره بروز و ظهور کرد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: جدا از این استکبار جهانی تا جایی که می توانست فشار و تهدیدات خود را افزایش داد تا ملت ایران را به زانو درآورد.

وی افزود: دشمن با توجه به وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی تلاش کرد تا فروش نفت ایران را به صفر برساند تا کشور درآمدی نداشته باشد در ضمن به موازات این اقدامات یک جنگ تمام عیار روانی را نیز بر علیه مردم ایران تحمیل کرد.

آل اسحاق بیان داشت: جمیع این مسائل نشان می‌دهد که ایران سال سختی را پشت سر گذرانده است.

وی ادامه داد: نکته حائز اهمیت اینکه در مقابل این سختی ها آثار مثبتی نیز در اقتصاد ایران مشاهده شد که این آثار مثبت برای سال 99 می‌تواند منشا اثر شود البته برخی مسائل منفی و فشارها همچنان در این سال همراه اقتصاد کشور خواهد بود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: با توجه به این موارد و مسائل باید دید هدفی که نامگذاری سال 99 دنبال می‌کند چه کمکی به پررنگ تر شدن نقاط مثبت خواهد کرد.

وی افزود: آنچه که از سال 98 به 99 وارد می شود یکسری از خصوصیات و مختصاتی که باید تهدیدات آن را به فرصت تبدیل و فرصت‌ های آن را تقویت تا به اهداف جهش تولید رسید.

آل اسحاق همچنین با برشمردن آثار مثبت ناشی از فشارها و سختی‌ های سال 98 در اقتصاد ایران اظهارداشت: ماحصل سختی‌ های سال 98 این بود که تاب آوری، مقاومت و استقامت ملت، دولت و همه بخش‌ های کشور را در مقابل این شرایط بد اقتصادی نشان داد و در مقابل ثابت کرد که این فشار داخلی و خارجی ملت ایران را از حرکت بازنداشته است.

وی ادامه داد: بسیاری سال 98 را سالی پیش‌بینی می‌کردند که اقتصاد ایران رو به فروپاشی می‌رود در حالیکه نه تنها این گونه نشد بلکه ملت ایران در مقابل همه قدرت های اقتصادی ایستاد و نشان داد که تاب آوری، اقتدار و قدرت ایران اسلامی همچنان پابرجا است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عرا ق گفت: ملت ایران علیرغم بدخواهی دشمنان، تحریم ها، فشارهای بین المللی و همینطور وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و بسیاری موارد دیگر با اتکال به خداوند متعال و تلاش خستگی ناپذیر توانست موفقیت بسیاری را کسب کند به نحوی که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی که از دور خارج و تعطیل شده بود دوباره به مدار بازگشت و با رفع مشکلات خود مجدد وارد حوزه تولید شد ضمن اینکه بسیاری از نیازهای کشور که به صورت واردات از خارج تامین می‌شد نیز با محصولات داخلی جایگزین گردید.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه بستر و الزامات لازم در شرایط فعلی برای اجرای شعار راهبردی سال یعنی «جهش تولید» در کشور وجود دارد یا خیر افزود: بی تردید زمینه و شرایط آماده است.

آل اسحاق بیان داشت: بدون هرگونه شعار بلکه با توجه به واقعیات و شرایط روز اقتصاد ایران زمینه برای تحقق پذیری این شعار در کشور وجود دارد.

وی گفت: برای جهش نخستین عامل روحیه است به این معنا که روحیه بخش اقتصادباید به گونه ای باشد که همه برای حرکت جهشی عزم خود را جزم کنند.

انتهای پیام/


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

چالشهای اصلی اقتصاد کشور چیست؟- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بررسی‌های انجام شده در مرکز پژوهشهای مجلس نشان میدهد، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *