قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

نظامیان آمریکایی‌ آماده خروج از عراق در پی شیوع کرونا می‌شوند

عضو ائتلاف الفتح در مجلس عراق، تحرکات اخیر آمریکا و عقب نشینی نظامیان از پایگاه الحبانیه و برخی پایگاهها در استان الانبار را آغازی برای خروج از عراق در پی شیوع کرونا قلمداد کرد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از المعلومه، فاضل الفتلاوی اعلام کرد: تحرکات اخیر نظامیان آمریکایی و عملیات عقب نشینی از پایگاه الحبانیه و برخی پایگاهها در استان الانبار در پی شیوع کرونا، آمادگی برای خروج و اجرای مصوبه مجلس مبنی بر اخراج نظامیان بیگانه از خاک عراق است.


وی افزود: نظامیان آمریکایی از وبای کرونا و ضربات مقاومت اسلامی وحشت دارند. ارتش آمریکا موارد بسیاری از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و برخی کشورهای دیگر که در آن نیرو مستقر کرده، ثبت کرده که آنها را وادار به آماده شدن برای عقب نشینی از عراق کرده است. دولت عراق ملزم است برای اخراج و مهار تحرکات آنها در عراق وارد عمل شود.


بر اساس این گزارش، سرهنگ صلاح العیساوی فرمانده تیپ حشد شعبی در عامریه در استان الانبار از تحرکات یک یگان از نظامیان آمریکایی مستقر در مقر فرماندهی عملیات الانبار در پایگاه نظامی الحبانیه در شرق شهر الرمادی در راستای عقب نشینی خبر داده بود. همچنین طرف آمریکایی درصدد ترک پایگاه القیاره در استان نینوا در روزهای آینده در چارچوب عملیات بازآرایی است.


انتهای پیام


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

عامل اصلی تحرک بورس/پیش بینی بازدهی دو برابری و اقبال به ۴ صنعت مهم

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اثر آزادسازی سهام عدالت بر روند معاملات بورس و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *