قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

بیش از 13هزار تکنسین شاغل داروخانه ها نیازمند توجه وزارت بهداشت- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

هادی ابوی، رئیس کانون انجمن های صنفی تکنسین های دارویی سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره آسیب های شغلی برای کارکنان داروخانه های کشور گفت: بیش از 13هزار تکنسین داروخانه در کشور مشغول فعالیت هستند که متأسفانه با کمترین امکانات ایمنی در جریان شیوع کرونامشغول خدمت می باشند. در جریان شیوع این بیماری، افرادی بیشتر در معرض خطر هستند که از نظر ایمنی دستگاه بدن ضعیف باشند. افرادی که در داروخانه های کشور مشغول فعالیت هستند معمولاً با افراد بیمار سر و کار دارند، این مکان، مکان مستعدی برای انتقال این ویروس است. معمولاً‌ در تمام داروخانه ها شیشه و استیل به کار رفته است. ابزار آلاتی که  دوستان با آن کار می کنند می تواند عامل انتقال ویروس باشد. 

رئیس کانون انجمن های صنفی تکنسین های دارویی سراسر کشور ادامه داد: در شرایطی که همه افراد به قرنطیه خانگی دعوت شده اند همکاران ما در داروخانه ها مجبور به حضور در محل کار هستند. اما مسئله اینجاست که از ابتدایی ترین امکانات مانند ماسک و دستکش برای استفاده خودشان هم محروم هستند. تفاوت کارکنان بیمارستان ها با افراد شاغل در داروخانه ها این است که شرایط در بیمارستان ها ایزوله است و تلاش می کنند کادر درمان دچار هیچ مشکلی نشوند، اما در داروخانه ها شرایط ایزوله نیست. مریض هایی که به داروخانه مراجعه می کنند در نزدیک ترین حالت قرار می گیرند و با همکار فعال در داروخانه صحبت می کنند. یعنی خطر ابتلا به این ویروس هم برای شاغلین در داروخانه ها وجود دارد و هم برای سایر افرادی که به داروخانه مراجعه می کنند وجود دارد. 

ابوی بیان کرد: در این راستا توجه جدی مسئولین را نیازمندیم، اول اینکه نیاز است تمام شاغلین داروخانه ها با لباس و ماسک ایمنی حاضر باشند،دوم اینکه حتماً‌ تست گرفته شود و مبتلایان در داروخانه حاضر نشوند تا زنجیره انتقال کاهش یابد. ایمنی کردن شاغلین داروخانه ها مسئله مهمی است که باید مورد توجه وزارت بهداشت قرار گیرد. 

انتهای پیام/


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

نسخه جدید برنامه موبایلی همراه کارت رفاه- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، به منظور ارتقای کیفی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *