قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

قیمت جهانی نفت امروز 99/01/10| قیمت نفت 5 درصد سقوط کرد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز گذشته یک دلار و 41 سنت یعنی 5.35 درصد افت داشت و به 24 دلار و 93 سنت رسید. قیمت نفت برنت در این هفته مجموعا حدود 8 درصد افت کرد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 9 سنت یعنی 4.28 درصد افت به 21 دلار و 51 سنت رسید و افت هفتگی بیش از 3 درصدی را به ثبت رساند.

قیمت هر دو شاخص نفتی از ابتدای امسال تاکنون حدود دو سوم کاهش داشته است. افت تقاضای ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش عرضه ناشی از بر هم خوردن توافق کاهش تولید میان اوپک و روسیه از عوامل اصلی افت قیمت نفت بوده است.

فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی با درخواست از تولیدکنندگان بزرگ نفت برای کمک به برقراری ثبات در بازار گفت، با توجه به اینکه 3 میلیارد نفر از مردم جهان در وضعیت قرنطینه قرار دارند، تقاضای جهانی برای نفت ممکن است 20 درصد کاهش یابد.

اوگن وینبرگ، تحلیلگر کومرزبانک هم با اشاره به جنگ قیمت موجود بین عربستان و روسیه گفت: «ما در مورد اینکه عربستان متقاعد شود که از مسیر انتقامی ای که اخیرا انتخاب کرده برگردد تردید داریم.»

در حالی که تقاضای جهانی نفت به شدت رو به کاهش است عربستان برای یافتن مشتری برای محموله های نفتی بیشتری که به بازار عرضه می کند با مشکل مواجه شده و این مسئله تلاش های ریاض برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار را تحت شعاع قرار داده است.

انتهای پیام


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

افزایش پایه حقوق کارگران به 26 درصد رسید/ افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن به هیئت وزیران رفت- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دویست و نود و دومین نشست شورای عالی کار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *