قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

رشد 20 درصدی بارش‌های کشور- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سحر تاجبخش با اشاره به این‌که از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، بارش‌ها حدود 20 درصد بیشتر از میانگین بلندمدت بوده است، اظهار کرد:‌این میزان بارندگی در کشور بدین معنی است که برخی از استان‌ها، بارش‌ بیش از میانگین را تجربه کرده‌اند؛ اما استان‌هایی نیز هستند که بارش‌ در آن‌ها کمتر از میانگین بلندمدت بوده و این موضوع به معنی تداوم خشکسالی در برخی استان‌ها به‌ویژه در نیمه غربی کشور است.

وی با اشاره به این‌که نگاه ما در پیش‌بینی بارندگی‌ها به توجه به شرایط خشکسالی است، ادامه داد: خشکسالی علاوه بر بارش، تامین آب‌های زیرزمینی را نیز شامل می‌شود و متاسفانه علی‌رغم بارش‌‌هایی که در کشور داشته‌ایم هنوز منابع آب زیرزمینی کشور تامین نشده است. بنابراین حتی اگر میزان بارندگی در کشور باز هم بیش از این میزان و روند بارش بیش از میانگین بلندمدت باشد اما باید بدانیم که در برطرف شدن خشکسالی، میزان بارندگی‌ها، تنها عامل تعیین‌کننده نیست.

وی بیان کرد: بارش‌ها سال زراعی جاری بیش از نرمال است اما این میزان، چندان زیاد نیست و برای مقایسه با میانگین بلندمدت باید تا پایان سال آبی، یعنی پایان تابستان 99 صبر کنیم تا بتوانیم میانگین کلی را آن هنگام برآورد کنیم. 

رئیس سازمان هواشناسی، گفت: روند بارش‌های بهاره در کشور، تاکنون خوب بوده و پیش‌بینی ما این است که این روند همچنان در کشور تداوم داشته باشد و امیدواریم در استان‌هایی که بارندگی در آن‌ها کمتر از میانگین بلندمدت بوده است نیز شاهد بارش نزولات آسمانی باشیم.

انتهای پیام/


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

2 میلیارد دلار برای صنعت قطعه و خودرو اختصاص می‌یابد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اخیراً مدیرعامل صندوق توسعه ملی اعلام کرده است “یک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *