قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

ارائه گزارش خسارات صنوف مختلف از کرونا توسط اتحادیه‌ها تا ١٧فروردین- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

قاسم نوده فراهانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص بررسی وضعیت اصناف و خسارت های وارد شده یه دلیل تعطیلی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: آمارهای اولیه در خصوص آسیب برخی از صنوف از این تعطیلی ها ارائه شده ولی برای بررسی بیشتر و دقیق خسارات به اتحادیه هر صنف اعلام شده که وضعیت صنف خود و میزان خسارت را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه قرار است نتیجه بررسی اتحادیه ها تا حداکثر یکشنبه هفته آینده به اناق اصناف اعلام شود، گفت:  نتیجه این کار کارشناسی جمع بندی و به استانداری ارائه می شود. همه استانها قرار است نتیجه کارشناسی های خود را در صنوف مختلف به استانداری همان استان تحویل دهند، تا انشاله برای کمک به صنوف مختلف اقدامات لازم انجام شود.

وی در خصوص این موضوع که تا چه زمانی صنوف غیر ضرور باید تعطیل باشند، خاطر نشان کرد: ابتدا قرار بود تا ١٥ فروردین این تعطیلی ادامه داشته باشد و ما نیز به صنوف مختلف اعلام کردیم ولی از روز گذشته صحبت هایی از ادامه تعطیلی ها تا 20 فروردین ماه سال ٩٩ مطرح شده، ولی هنوز رسما نامه در این خصوص ابلاغ نشده است.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: برای اطلاع از تاریخ دقیق تعطیلی اصناف با مسئولان مربوطه در وزارت صنعت تماس گرفته شده و آنها نیز اعلام کردند، هنوز ابلاغیه مبنی بر تداوم تعطیلی تا 20 فروردین و یا بیشتر دریافت نکرده اند؛ بر همین اساس از وزارت صنعت در خواست کرده ایم اگر قرار است زمان تعطیلی تمدید شود تا نهایتا شنبه (١٦فروردین) به ما اعلام کنند تا از طریق اتحادیه ها این موضوع را به صنوف مختلف اطلاع رسانی کنیم.

*قیمت مصوب ماسک غیر قابل شستشو 1600 تومان است

نوده فراهانی به عنوان رئیس اتحادیه تجهیزات پزشکی  در خصوص توزیع ماسک نیز گفت:در حال حاضر کمبودی در عرضه ماسک نداشته و در داروخانه ها نیز برای استفاده مردم توزیع می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا قیمت ماسک های معمولی در داروخانه ها یا مغازه های فروش مواد ضدعفونی و بهداشتی با نرخ ٤ تا ٥هزار تومان  و ماسک های پارچه ای قابل شستشو با قیمت ٧هزار تومان به فروش  می رسد، اظهار داشت: نباید قیمت ماسک به این ارقام به فروش برسد زیرا ماسک های پارچه ای قابل شستشو به قیمت 2500 تومان و ماسک های غیر قابل شستشو باید 1600 تومان به فروش برسد.

رئیس اتحادیه تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه ماسک های وارداتی تنها برای کادر درمان، اناق عمل، سی سی یو و ای سی یو ها مورد استفاده قرار می گیرد: گفت: در خصوص گران فروشی که در ماسک رخ می دهد نیز به بازرسان اعلام می کنیم تا بررسی و در صورت لزوم برخورد لازم انجام شود. 

انتهای پیام/


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

ورود گروه مپنا به تعمیرات هواپیما/ پکیج خودروی برقی با قطعات ایرانی آماده شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا در جمع خبرنگاران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *