قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

رکود اقتصاد جهان درپی شیوع کرونا بدتر از بحران مالی 2008 است- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اکونومیک تایمز، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول در یک نشست مطبوعاتی بحران اقتصادی ناشی از کرونا را بی سابقه توصیف کرد و گفت: بیماری کرونا اقتصاد جهانی را به حالت ایست کامل در آورده است و جهان را به رکودی فرو برد که بحران مالی جهانی در یک دهه قبل بسیار بدتر خواهد شد.

جورجیوا در این کنفرانس خبری ویدئویی همچنبن برهه کنونی را “تاریک‌ترین ساعت برای بشریت” و تهدیدی بزرگ برای تمام جهان خواند.

وی از اقتصادهای پیشرفته دنیا خواست تا تمام تلاش خود را برای کمک به بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه به کار بگیرند تا از تأثیر مخرب اقتصادی و بهداشتی این بیماری همه گیر بر این کشورها جلوگیری شود.

جورجیوا همچنین گفت: این بحران مانند هیچ بحران دیگری نیست. ما شاهد هستیم که اقتصاد جهانی به بن بست رسیده است. ما اکنون در رکود هستیم. این رکود به مراتب بدتر از بحران مالی جهانی 2008-2009 است.

وی در ادامه تاکید کرد که صندوق بین‌المللی پول به‌منظور تسکین عواقب ناشی از شیوع کرونا که تاکنون بیش از یک‌میلیون نفر را در سراسر جهان بیمار کرده و بالغ‌بر 55 هزار تن را به کام مرگ کشانده است، در حال همکاری با بانک جهانی و سایر مؤسسات مالی بین‌المللی است.

جورجیوا همچنین افزود: دغدغه اصلی ما در این بحران این است که به روند تامین اعتبار و کمک به اقتصادهای نوظهور و کشورهای درحال‌توسعه، سرعت ببخشیم. کشورهایی که با نیازمندی‌های قابل‌توجه و فزاینده‌ای مواجه هستند.

او در ادامه با بیان اینکه صندوق بین‌المللی پول صندوق اضطراری یک تریلیون دلاری در اختیار دارد، گفت: ما آماده‌ایم تا جایی که لازم است از این بودجه استفاده کنیم.

بر اساس این اظهارات تاکنون بیش از 90 کشور برای بهره‌مندی از بودجه‌های اضطراری صندوق بین‌المللی پول درخواست داده‌اند. او تأکید کرد: هرگز چنین تقاضای فزاینده‌ای را برای استفاده از بودجه اضطراری ندیده‌ایم.
انتهای پیام/


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

بانک مرکزی اروپا کمک کرونایی خود را به 1.35 تریلیون یورو افزایش داد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی ان بی سی، بانک مرکزی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *