قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

کدام حقوقی به خرید «فولاد» پرداخت

2067, 

خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)

Loading…

تغییر مالکیت سهام در بازار سه شنبه همچنان در مسیر پرتفوی بازیگران حقوقی به حقیقی قرار داشت.

به گزارش رادیو سهام، بر این اساس در معاملات روز گذشته خالص خرید معامله گران خرد به ۷۰میلیارد تومان رسید که حدود ۴۴میلیارد تومان از این رقم به خالص خرید سهام بین‌المللی‌توسعه ‌ساختمان تعلق داشت.

در معاملات بازار سهام در روز سه‌شنبه تقاضای بالای سهامداران خرد در جمع آوری سهام «ثاخت» سبب شد که دو سهامدار عمده به عرضه سهم اقدام کنند. به طوریکه شرکت سرمایه گذاری زرین پرشیا و شرکت صنعتی وبازرگانی غدیر هر کدام ۶۰میلیون سهم «ثاخت» را واگذار کردند.
همچنین ادامه خریدهای حقیقی در نماد «بموتو» از دیگر نکات جالب در دادوستدهای روز گذشته سهامداران خرد بود. به طوریکه حقیقی ها خالص خریدی در حدود ۲۳میلیارد تومان را در نماد موتوژن ثبت کردند. در این نماد در حالی ۷میلیون سهم مزبور از سوی گروه توسعه اقتصاد ملل عرضه شد که سهامدار حقیقی آن که مالک ۱۷٫۴۸درصدی سهم است به خرید ۵۰هزار سهم اقدام کرد.

در مقابل بازیگران عمده بیشترین خرید را در نماد بانک پارسیان داشتند. به طوریکه خالص خرید حقوقی ها در این نماد به ۱۱میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان رسید. در این میان دو حقوقی «وپارس» در مجموع ۹میلیون سهم را جمع آوری کردند. به طوریکه ۵میلیون سهم از سوی شرکت سرمایه گذاری سمند و ۴میلیون سهم نیز توسط گروه مالی پارسیان خریداری شد. در همین راستا صندوق سرمایه گذاری امین آشناایرانیان نیز به عنوان سهامدار عمده در پست بانک به خرید ۵میلیون سهم پرداخت.

در این روز فولاد مبارکه اصفهان نیز شاهد خرید سهم از سوی دو سهامدار عمده بود. به طوریکه ۵۵میلیون سهم «فولاد» را شرکت بهسازان انرژی تدبیرزنگان و ۳۱میلیون سهم دیگر را نیز شرکت توسعه سرمایه رفاه جمع آوری کرد. در همین راستا شرکت مادرتخصصی مالی وسرمایه گذاری سینا نیز به عنوان حقوقی فعال در فولاد کاوه جنوب کیش به خرید بیش از یک میلیون سهم اقدام کرد. کالسیمین‌ نیز دیگر نماد فلزی بود که خرید سهم از سوی دو سهامدار عمده را تجربه کرد. در این روز شرکت سرمایه گذاری اندیشه محوران به خرید ۲۰۰هزار سهم و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز به جمع آوری ۴میلیون سهم «فاسمین» پرداختند. در این گروه شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس به همراه صبامیهن در مجموع بیش از ۳میلیون سهم ملی مس ایران را جمع آوری کردند. این در حالی است که ملی‌ سرب‌وروی‌ ایران‌ با عرضه ۶٫۵میلیون سهم از سوی گروه توسعه مالی مهرآیندگان مواجه شد.

در گروه خودرویی نیز در حالی حقیقی ها تمایل زیادی به جمع آوری سهام ایران خودرو داشتند که این امر با خالص خرید ۱۷میلیارد تومانی سهامداران خرد «خودرو» دنبال شد. در مقابل سایپا شاهد خرید ۵۰۰هزار سهم از سوی شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا بود.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

هیات مدیره شرکت سیمان لار سبزوار پیشنهاد افزایش سرمایه ۴ هزار و ۷۵۷ میلیارد و ۳۸۴ میلیون ریالی، معادل ۷۹۴ درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.

همچنین می توانید مقالات آموزشی “موفقیت در بازار بورس” را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

توضیحات و آمار بانک مرکزی درباره حجم و رشد نقدینگی و دلایل افزایش

بانک مرکزی ضمن تحلیل روند رشد و حجم نقدینگی طی سالیان مختلف ، توضیحاتی ارائه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *