قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

نگاهی بنیادی به وضعیت عملکرد پدیده شیمی قرن

2067, 

خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)

Loading…

با توجه به عرضه اولیه سهام شرکت پدیده شیمی قرن در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸ نگاهش بنیادی به صورت‌های مالی و وضعیت بنیادی این شرکت داشته‌این تا با نوع فعالیت این شرکت بیشتر آشنا شویم.

به گزارش رادیو سهام، شرکت پدیده شیمی قرن در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ به صورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید. شرکت پدیده شیمی قرن (سهام عام) از واحدهای فرعی هلدینگ پدیده شیمی پایدار است که واحد اصلی آن گروه صنعتی گلرنگ است.

فعالیت شرکت پدیده شیمی قرن تولید محصولات بهداشتی خانگی، فردی و البسه شامل مایعات و پودرهای شوینده است که شامل طیف وسیعی از انواع مایعات دستشویی، ظرفشویی، لباسشویی، شامپوهای سر و بدن، نرم‌کننده لباس، سفیدکننده و جرم‌گیر، پاک کننده سطوح، صابون و انواع پودرهای دستی و ماشینی شست و شوی البسه است. مجموع محصولات تولیدی این شرکت بالغ بر ۱۴۸ کالا گزارش می‌شود.

در حال حاضر تنها شرکت وابسته به پدیده شیمی قرن، پدیده شیمی جم است که تولید بخشی از مواد اولیه مورد نیاز را بر عهده دارد.

بازارهای هدف

در حال حاضر عمده بازار هدف این شرکت بازار داخلی است که با کمتر از یک دهه فعالیت سهم موثری از بازار در تامین محصولات شوینده و بهداشتی تحت عنوان برندهای تجاری اکتیو و حیات دارد.

تغییرات نرخ ارز و ارتباط آن با خرید مواد اولیه

بخشی از مواد اولیه تولیدی مورد نیاز شرکت از طریق واردات تامین می‌شود، لذا شرکت به منظور مدیریت ریسک نرخ ارز و نوسانات آن، در طی سال اقدام به سفارش و خرید پیش از موعد مواد اولیه کرده است. مدیریت سفارشات خارجی با توجه به تجربه گروه صنعتی گلرنگ موجب شده است که ریسک نرخ ارز به حداقل ممکن کاهش یابد.

نگاهی به عملکرد مالی تا پایان آذرماه

شرکت پدیده شمیی قرن در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ۹۸ به دلیل افزایش نرخ ارز و تغییر شرایط بازار با افزایش نرخ خرید مواد اولیه رو به رو شده است. شرکت نیز با توجه به تغییرات مذکور در یک مرحله افزایش نرخ فروش ۲۵ درصدی از سازمان حمایت از مصرف‌کننده دریافت کرده است.

پدیده شمیی قرن علی رغم ایجاد شرایط محدودیت‌های تامین مواد اولیه ضمن حفظ حجم تولید سال گذشته، در تلاش برای دستیابی به حجم تولید بالاتری است. پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم سال با توجه به روند فعلی بازار و ورود رقبای جدید، رقابت بیشتری جهت کسب سهم بازار برقرار باشد.

این شرکت در دوره نه ماهه ۸۱,۴۱۱ تن محصول به مبلغ تقریبی ۶۸۵ میلیارد تومان به فروش رسانده است. با توجه به صورت سود و زیان، پدیده شیمی قرن افزایش ۷۱ درصدی درآمدهای عملیاتی در دوره ۹ ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته را تجربه کرده است. حجم فروش شرکت نیز رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

نگاهی بنیادی به وضعیت عملکرد پدیده شیمی قرن

بررسی به تفکیک سه فصل گذشته

بر اساس عملکرد مالی اکتیو در سه فصل گذشته تابستان بهترین فصل فعالیت این شرکت بوده که فروش حدود ۲۹۳ میلیارد تومانی و سود خالص ۸۷ میلیارد تومانی به همراه داشته است.

سود خالص به ازای هر سهم اکتیو در بهار ۴۱٫۶ تومان، در تابستان ۸۷٫۲ تومان و درپاییز ۱۵٫۲ تومان بوده است. مجموع سود خالص به ازای هر سهم در ۹ ماه گذشته ۱۴۳٫۹ تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با توجه به افزایش سرمایه ۶۷ درصدی رشد ۵ درصدی داشته است.

نگاهی بنیادی به وضعیت عملکرد پدیده شیمی قرن

گزارش تولید و فروش تا پایان دی‌ماه

پدیده شیمی قرن از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه ۷۷۷ میلیارد تومان درآمد به دست آورده که حاصل فروش ۹۶,۳۲۶ انواع شوینده بوده است.

بیشترین وزن فروش در میان محصولات اکتیو مربوط به گروه بهداشت البسه است.

میانگین نرخ فروش محصولات بهداشت شخصی ۱۰٫۵ میلیون تومان، بهداشت خانه ۵٫۶ میلیون تومان و بهداشت البسه ۸٫۹ میلیون تومان از ابتدای سال جاری تا پایان ماه دهم بوده است.

نگاهی بنیادی به وضعیت عملکرد پدیده شیمی قرن

پروژه‌های آتی تاثیرگذار

شرکت پدیده شیمی قرن جهت افزایش ظرفیت تولیدی ظرح‌های توسعه مدنظر دارد که طرح تولیدی شرکت جهت تولید مایعات شوینده در سال ۹۷ به بهره‌برداری رسید و طرح‌های تکمیلی با توجه به نیاز شرکت به افزایش ظرفیت تولید در دست اجرا است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

هدایت نقدینگى به بخش‌هاى مولد راهکار اصلى جذب سرمایه‌هاى خرد به بورس

عضو سابق شورای عالی بورس گفت: سال آینده وضعیت کسب و کار با فشار گسترده‌تری همراه خواهد بود، این حوزه فقط با مساله تنگنای اعتباری مواجه نیست.

همچنین می توانید مقالات آموزشی “موفقیت در بازار بورس” را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.


[منبع خبر]

مطلب پیشنهادی

کسب سود ۱۱ هزار میلیاردی “فارس” از واگذاری های خود

2067, (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5) Loading… شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *